Κυριακή, Μαΐου 23, 2010

ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ - ΑΟ ΠΑΡΟΥ 4-0 (ΒΙΝΤΕΟ)

Στην σκιά των βραβεύσεων του Πανναξιακού, και κάτω απ' τον καυτό ήλιο του Μάη, έγινε και το ''ματς αγγαρεία' με τον ΑΟ Πάρου. Ένα ματς χωρίς κανένα βαθμολογικό κίνητρο, καθώς είχε από πριν γίνει γνωστό το αποτέλεσμα του αγώνα Άνω Σύρου - Αστέρα (5-1), που έδινε το εισιτήριο ανόδου στην ομάδα της Σύρου. Τσαπί Μπεκίν και Σουσούνης εκτέλεσαν τον ΑΟ Πάρου (από δυο γκολ), σε ένα παιχνίδι που το σκορ θα μπορούσε να λάβει ''αστρονομικές' διαστάσεις. Ο Τσαπί άνοιξε το σκορ στο 35' μετά από εκπληκτική ατομική προσπάθεια από αριστερά, αλλά και αρκετή δόση τύχης στο τελείωμα της φάσης. Ο Σουσούνης στο 45' με απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ, και την βοήθεια του τείχους (video), έκανε το 2-0 που ήταν και σκορ ημιχρόνου. Στην επανάληψη ο πρώτος σκόρερ του Πανναξιακού Σουσούνης (που έφτασε τα 29 γκολ φέτος), με κεφαλιά μετά από λάθος της άμυνας του ΑΟΠ έκανε το 3-0 στο 65', ενω το σκορ έκλεισε ο Τσαπί Μπεκιν στο 67' με κοντινό πλασέ. Έτσι ο Πανναξιακός έκλεισε νικηφόρα τη σεζόν στην έδρα του χειροκροτούμενος απ' τους 200 περίπου φίλους του που βρέθηκαν το απόγευμα της Κυριακής στο ΔΑΚ. Άνευ σημασίας και το επόμενο παιχνίδι του Πανναξιακού που παει στην Άνδρο για το ματς της παρηγοριάς με τον Αστέρα. Πολλά μπράβο σε όλους εκεί στον Πανναξιακό, για μια επιτυχημένη χρονιά σε όλα τα επίπεδα, που έλειπε μόνο το κερασάκι στην τούρτα (άνοδος). Πάντως οι ''μπέμπηδες' του Στέφανου Μειμάρογλου έδειξαν ότι το μέλλον τους ανήκει.
Στα άλλα ματς Νηρέας - Ιος 6-0, Άνω Σύρος - Αστέρας Κορθίου 5-1.
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ : ΑΝΩ ΣΥΡΟΣ 23, ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ 19, ΑΣΤΕΡΑΣ 17, ΝΗΡΕΑΣ 16, ΙΟΣ 3, ΑΟΠ 3.