Σάββατο, Φεβρουαρίου 26, 2011

Οδοστρωτήρας ο Πανναξιακός!!!!

Σε παράσταση για ένα ρόλο εξελίχθηκε ο σημερινός αγώνας Μπάσκετ για το Πρωτάθλημα Κυκλάδων μεταξύ του Πανναξιακού και του Μαρπησαϊκού.
Η διαφορά δυναμικότητας των δυο ομάδων φάνηκε από το πρώτο κιόλας λεπτό, ο Πανναξιακός ήταν ισοπεδωτικός και το τελικό σκορ 92 -32 δεν αφήνει περιθώρια κριτικής και ανάλυσης του παιχνιδιού.
Ο προπόνητης των Ναξιωτών Τάσος Βάβουλας είχε την πολυτέλεια να χρησιμοποιήσει όλους τους παίκτες και να δοκιμάσει διάφορα συστήματα σε άμυνα και επίθεση.
Ο Φαρμάκης έμεινε στον πάγκο, ο κ. Βάβουλας έκρινε ότι δεν..... είναι αναγκαία η συμμετοχή του, και οι Ενεσλής και Καζακίδης αποσύρθηκαν πολύ νωρίς από το παρκέ δίνοντας την θέση τους στους νέους παίκτες.
Ευχάριστη έκπληξη της αναμέτρησης ήταν η αγωνιστική παρουσία των δυο 15χρονων του Πανναξιακού, Μαστρογιανόπουλου - Δαμίγου, που μπήκαν στο γήπεδο το τελευταίο 5λεπτο και παρα το νεαρό της ηλικίας τους στάθηκαν στο ύψος των περιστάσεων.